25.10.2018 - Ereğli Firma Rehberi

Crohn Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Crohn Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Reklam

Crohn hastalığı, özellikle kabızlık belirtileri ile tıbbi destek talebinde bulunan hastaları yakından ilgilendiriyor.

Tam anlamıyla sindirim sistemi rahatsızlığı olarak bilinen Crohn hastalığı, kalın bağırsak ve ince bağırsak yolunda problem yaratmaktadır.

İşte bilinmeyenleri ve belirtileri ile Crohn hastalığı hakkında bazı bilgiler…

CROHN HASTALIĞI BELİRTİLERİ
İltihabi bir hastalık türü olan Crohn, ince bağırsak, kolon ve rektumun iltihaplanmasına neden olabilmektedir. Bu rahatsızlık ince ve kalın bağırsakta ya da aynı anda her ikisinde de görülebilmektedir.

Yemek yerken karın ağrısı ve ishal gibi belirtiler veren Crohn rahatsızlığı, Dünya üzerinde her yüz bin kişide bir görülmektedir. Bu rahatsızlık yaygın olarak 18 ile 35 yaş arasında başlamaktadır.

Meydana gelme nedenlerinden en önemlisi sigara kullanımı olan Crohn hastalığı, kullanım nedeniyle ameliyat esnasındaki riski de arttırmaktadır.

Kolonda ve ince bağırsakta gelen değişiklik belirtileri gösterirken, bunların karakteristik bir nitelik taşımaması tanının konulmasını güçleştirmektedir.

Sürekli dışkılama ihtiyacı, İshal olma hali, dışkıda kana rastlanması, karnın sağ alt tarafında ağrı hissedilmesi, iştah kaybı, halsizlik, kilo kaybı, anüste oluşabilecek tahribatlar ve ağızda çıkan yaralar belirtiler dahilinde olabilir.

Bu belirtilerin bireylerdeki şiddeti değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla bu konuda bir uzman yardımı almak en mantıklısı olacaktır.

Kaynak: Hürriyet

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ